Συζήτηση για την Ταβέρνα Φίλων

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα
Ένα άλλο σοβαρό πρόβλημα που εντόπισα στην Ταβέρνα είναι ότι δεν μπορούν να συντρέξουν παραπάνω από μία ενισχύσεις ταυτόχρονα. Ούτε από την ίδια ομάδα, ούτε από διαφορετική. Δηλαδή δεν μπορείς να έχεις ταυτόχρονα και αμυντική και επιθετική ενίσχυση. Ούτε αμυντική ενίσχυση και ενίσχυση νομισμάτων ή κατασκευών.
Αυτό θα πρέπει να αλλάξει από την επόμενη αναβάθμισή σας: να μπορούν δηλαδή να συντρέξουν παραπάνω ενισχύσεις-βοήθειες ταυτόχρονα και τουλάχιστον όσων ομάδων ενισχύσεων υπάρχουν (9-10 νομίζω).
Χωρίς αυτή τη διόρθωση η χρήση της Ταβέρνας θα μειώνεται συνέχεια μέχρι να εκφυλιστεί...
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι αλλά δεν είναι για πάντα. Εκτός και αν εννοείς πως είναι για τα λεφτά.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Νομιζω ειναι μονιμο φιλε...
οποως και οι θεσεις στο δεντρο κακων...
αλλα δεν το εχω ανοιξει οποτε δεν ειμαι σιγουρος...ας μας πει καποιος που την εχει ανοιξει τη 2η θεση....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ..εγω την διπλο πατησα
σας λεω οτι οχι απλως δεν ειναι μονιμο ...αλλα ισχυει και το οτι η δευτερη θεση παντα πληρωνεται
Τι θελει να πει η καρατσεκαρισμενη μαντα (εκ του μανταρα)
Δεν ημουν 100% σιγουρη οτι ειχα ξεκλειδωσει στο βετα την δευτερη θεση οποτε δεν μπορουσα να το επιβεβαιωσω απο εκει τι ισχυε
Παμε τωρα την ..ιστορια της μαντας
Πανω στην ... εμμονικη τρελα μου για το 4 επιπεδο ασφαλως και το πρωτο που εκανα ηταν να ανοιξω το μπονους επιθεσης
μετα αρχισα να κανω δοκιμες με διαφορες στρατιωτικες μοναδες ...κτισε γκρεμισε δουλεια να μην μου λειπει
..ε καποια στιγμη ανοιξα και το μπονους των ..ταχυκατασκευων
πληρωνοντας το ξεκλειδωμα με διαμαντια (αφου ηταν ηδη σε ισχυη το μπονους επιθεσης), μεχρι εδω οκ ολα καλα
Ομως το μπονους των κατασκευων εχει 72 ωρες διαρκεια και δεν μπορουσα να διαγραψω την ισχυη του (δεν το χρειαζομουν αλλο μετα το πρωτο 12 ωρο )
αντιθετως το μπονους επιθεσης διαρκει πολυ λιγοτερο χρονο οποτε επρεπε να το ανανεωσω
Παμε στο ''ρεζουμε''
Παρ ολο που την εχτρα θεση -των 50 διαμαντιων- την ειχα πληρωσει για το μπονους των κατασκευων και λογικα η κανονικη θα επρεπε να ειναι πλεον ελευθερη
ξαναπληρωσα αλλα 50 διαμαντια για να βαλω παλι το νεο μπονους επιθεσης
Ξερω ....δοξαστε με ''πενταπλα'' για να ερθω στα ισια μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Κακώς! Έπρεπε να πάρεις το μάθημά σου από τον beta. Ήταν καλή ιδέα να το δοκιμάσεις εκεί για να πειραματιστείς αλλά δεν χρειαζόταν και δεύτερη δοκιμή και δεν πειράζει πως δεν το θυμόσουν έπρεπε να σκεφτόσουν πως δεν μένουν τα διαμάντια. Αφού γνωρίζουμε πως ό,τι γίνεται στον beta γίνεται και στους άλλους κόσμους. Αλλά δεν πειράζει, ένα παιχνίδι είναι.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Κακώς! Έπρεπε να πάρεις το μάθημά σου από τον beta. Ήταν καλή ιδέα να το δοκιμάσεις εκεί για να πειραματιστείς αλλά δεν χρειαζόταν και δεύτερη δοκιμή και δεν πειράζει πως δεν το θυμόσουν έπρεπε να σκεφτόσουν πως δεν μένουν τα διαμάντια. Αφού γνωρίζουμε πως ό,τι γίνεται στον beta γίνεται και στους άλλους κόσμους. Αλλά δεν πειράζει, ένα παιχνίδι είναι.
Καλημερα εμενα η βασικη ενσταση μου δεν ηταν γιατι το ξεκλειδωμα της θεσης εχει κοστος 50 διαμαντια
ουτε καν η μη προβλεψη εκ μερους των σχεδιαστων τροπου διακοπης μιας ενισχυσης
μεγαλα ''παιδια '' ειμαστε και ανεκαθεν η ταλα ακολουθει πιστα την ρηση?
Τα λαθη μου ποτε δεν απαρνιεμαι, το ιδιο τ΄αγαπω με τα σωστα ....αρκει να εγιναν απο δικο μου ''χερι''
Η βασικη μου ενσταση και το φαουλ*** ολης της ιστοριας ειναι οτι ουσιαστικα την ιδια χρονικη στιγμη και οι 2 θεσεις μου ηταν ξεκλειδωμενες με διαμαντια
κατ εμε ειναι φαουλ του συστηματος αυτο και θα πρεπει να φτιαχτει
οπως και να προστεθει συντομα και δυνατοτητα διακοπης της ενισχυσης
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά Σας,
Τελικά, η ταβέρνα των φίλων, πρέπει να κατέχει την ανώτερη επίδοση σ' αρνητικά σχόλια! Απαξιώ ν' ασχοληθώ με τα υπόλοιπα, από τη στιγμή που δεν βελτιώνεται το κύριο πρόβλημα, τ' οποίο, κατ' εμέ, άπτεται του τρόπου λειτούργίας και διαχείρισής της.

Σε προηγούμενη δημοσίευσή μου στο παρόν θέμα, (δημοσίευση-34047), μεταξύ άλλων είχα γράψει: «Αν έχετε υπ' όψιν σας κάποια άλλη, συνολική, λύση για την ταβέρνα, η οποία, αιτιολογημένα, να 'ναι φιλικότερη προς τους παίκτες, απλούστερη στην κατανόησή της, πιο εύχρηστη και λειτουργικότερη, παρακαλώ να την δημοσιεύσετε. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να υποστηρίξω ό,τι κάνει τη ζωή μου πιο εύκολη!!»

Από τη στιγμή που γίνεται φανερό πως δεν γλιτώνουμε από τα εικονίδια των "σταματημένων" ρολογιών, επανέρχομαι για να υποστηρίξω την πρόταση του gortys, (συμπληρώνοντάς την σε κάποια σημεία), έτσι ώστε να:
  1. Προστεθεί πλήρες, ξεχωριστό ιστορικό για την ταβέρνα
  2. Το δικαίωμα επίσκεψης να ανανεώνεται μετά από κάθε ημερήσιο απολογισμό, κι όχι με την παρέλευση 24ώρου από την τελευταία χρήση του.
  3. Μετά από επιτυχημένη είσοδο σε ταβέρνα, να "εξαφανίζεται" το εικονοσύμβολο της καρέκλας από την καρτέλα του φίλου, (όπως γίνεται με ο εικονοσύμβολο των σπαθιών μετά από χρήση της επίθεσης ή της βοήθειας σε κάποιον γείτονα), με τη διαφορά πως αυτό θα επανεμφανιστεί μετά τον επόμενο ημερήσιο απολογισμό κι όχι μετά την πάροδο 24ώρου.
  4. Να πάψει να αναδύεται το περιβάλλον της ταβέρνας του φίλου στην οποία με επιτυχία εισέρχομαι.
Η χάρη και λειτουργικότητα του απλού! Φίλε gortys, υποκλίνομαι.

Επειδή όμως εδώ απλώς μεταξύ μας ...μυρηκάζουμε, προτείνω τα τέσσερα, (4), παραπάνω σημεία μαζί μ' ό,τι άλλο αφορά την ταβέρνα να αποτελέσουν μία ενιαία πρόταση για την βελτίωση αυτής και όλοι όσοι συμφωνούμε να στείλουμε ΑΙΤΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ προς την διαχείριση με το ίδιο κείμενο, ζητώντας την υιοθέτηση και, asap, την υλοποίηση των προτεινόμενων σ' αυτό.

Ιδού ή Ρόδος, ιδού και το πήδημα.
 

DeletedUser30631

Guest
Συνεπώς αν δεν γίνουν αυτά που ζητάμε, η ταβέρνα θα εκφυλιστεί...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Προσυπογραφω ολες τις αλλαγες που θα γινουν, οταν προκειτε για τη βελτιωση της εμπειριας των Συμπαικτων μου....
Μια παραττηρηση ομως σχετικα με τα "μπονους" που δινει η Ταβερνα....
Στην επιθεση, εχω τη δυνατοτητα να ενεργοποιησω τη βοηθεια της Ταβερνας και ο επιθετικος στρατος μου να ανεβει 10-20-30% σε επιθεση και αμυνα....
ΕΡΩΤΗΣΗ: -Ειναι σιγουρο οτι αυτο το ποσοστο προστηθετε στους αλγοριθμους της μαχης???
Στο Στρατο πριν την επιθεση -σαν νουμερο- προστηθετε, αλλα εντος της μαχης ειναι σωστες οι πραξεις???
Το ρωταω γιατι εχω κανει την ιδια μαχη και χωρις και με το μπονους....αρκετες φορες, οχι μια....
στις μαχες χωρις το μπονους ειχα λιγοτερες απωλειες.... δεν ξερω αν ετυχε, αλλα ξερω απο μαχες, και απο το εδαφος και απο ολα...
και δεν εγινε -ξαναλεω- μια φορα....
Υπαρχει περιπτωση να προστιθετε στον Αντιπαλλο στρατο το μπονους????
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Προσυπογραφω ολες τις αλλαγες που θα γινουν, οταν προκειτε για τη βελτιωση της εμπειριας των Συμπαικτων μου....
Μια παραττηρηση ομως σχετικα με τα "μπονους" που δινει η Ταβερνα....
Στην επιθεση, εχω τη δυνατοτητα να ενεργοποιησω τη βοηθεια της Ταβερνας και ο επιθετικος στρατος μου να ανεβει 10-20-30% σε επιθεση και αμυνα....
ΕΡΩΤΗΣΗ: -Ειναι σιγουρο οτι αυτο το ποσοστο προστηθετε στους αλογοριθμους της μαχης???
Στο Στρατο πριν την επιθεση -σαν νουμερο- προστηθετε, αλλα εντος της μαχης ειναι σωστες οι πραξεις???
Το ρωταω γιατι εχω κανει την ιδια μαχη και χωρις και με το μπονους....αρκετες φορες, οχι μια....
στις μαχες χωρις το μπονους ειχα λιγοτερες απωλειες.... δεν ξερω αν ετυχε, αλλα ξερω απο μαχες, και απο το εδαφος και απο ολα...
και δεν εγινε -ξαναλεω- μια φορα....
Υπαρχει περιπτωση να προστιθετε στον Αντιπαλλο στρατο το μπονους????
Δεν πρόκειται! Και μάλλον έτυχε! Η ταβέρνα σου δίνει μπόνους επίθεσης και έτσι γίνεται.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα και γω εχω την ιδια απορια με τον diokomo
Πολλες φορες ειχα παρατηρησει οτι περνουσα τους ιδιους τομεις με λιγοτερες απωλειες στους αλλους κοσμους απ οτι στον β
Τα μπονους επιθεσης μου στον β κοσμο ειναι σχεδον τα διπλασια (294%) απο οτι στον α στον γ και στον βετα (125-150%)
δεν ξερω εαν υπαρχει καποιο προγραμμα στο συστημα κινησεων του εχθρικου στρατου αναλογα με τα μπονους μας
πχ τι παρατηρησα σημερα στο βετα
τα πυροβολα πλασματος μπορουσαν να κτυπησουν τα αιωρουμενα αρματα απο αποσταση
καποια πηγαιναν και κτυπουσαν απο διπλανο τετραγωνο με αποτελεσμα να τους ανταποδιδει το κτυπημα και ετσι ειχε ο αντιπαλος στρατος (ουσιαστικα το συστημα) μεγαλυτερες απωλειες
αντιθετως στον β κοσμο ..ειναι αλανθαστο το συστημα ...πρωτα τις κανονικες και απο αποσταση
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Νομιζω γενικα οτι αναλογα με το δικο μας μπονους αλλαζει και αυτο του αντιπαλλου...
αυτο ειναι νεα "εμπειρια" για τους προγραμματιστες, θεωρω...
ενδεχομενως να εγινε για να αντισταθμισει τα ΜΟΝΤΕ σε επιπεδα 50+...ισως και το πορτοκαλεωνα....
τελικα ομως μηπως οδηγησει σε αντιθετα αποτελεσματα αυτη η τακτικη?
Η υπερβολικη δυσκολια στη Ζουγκλα, στο 4ο, μηπως απαξιωσει το επιπεδο αυτο?
ηδη ακουω απο συμπαικτες, οτι ολα εγιναν στο βωμο του κερδους...
 

DeletedUser30097

Guest
Θεωριτικα ΝΑΙ....αλλα πρακτικα τι γινετε?
Δεν έχεις παρά να παρατηρήσεις τη ζημιά που η ίδια μονάδα σου μπορεί να προκαλέσει σε ομοειδείς αντίπαλες μονάδες, ΜΕ και ΧΩΡΙΣ ενίσχυση από την ταβέρνα. Πρόσεξε όμως, όχι τη ζημιά που θα προκαλέσει, (αυτή ποικίλει από διάφορους παράγοντες ακόμη κι αν η απόσταση, το έδαφος, η σειρά προτεραιότητας βολής της αντίπαλης μονάδας -ναι, κι αυτή παίζει ρόλο- είναι ακριβώς τα ίδια), αλλά από τη ζημιά που θεωρητικά σε πληροφορεί ότι μπορεί να προκαλέσει. Λογικά, οι τιμές της ζημιάς που μπορεί να επιφέρει η ενισχυμένη μονάδα σου θα 'ναι μεγαλύτερες. Αν το δοκιμάσεις, ενημέρωσε.
Προσωπικά, κατά την περασμένη εκστρατεία που το δοκίμασα, είδα διαφορά, ιδίως σαν πήγαινα με αερομπότ αυριανής ενάντια σε πυροβολικό πλάσματος, μεγαθήρια και αντικαταστάτες στρατιώτες. Δε θυμάμαι ποια μάχη ήτανε, όμως πέρασα χάνοντας μονάχα αίμα, κάτι που θα ήταν αδύνατο αν χρησιμοποιούσα αερομπότ δράκους ή δεν είχα ενεργοποιήσει την 30άρα ενίσχυση των επιθετικών τιμών των μονάδων μου.
 

DeletedUser30097

Guest
Εσείς που δε βολεύεστε με τον υφιστάμενο τρόπο λειτουργίας της «Ταβέρνας των Φίλων» ή/και θεωρείτε πως τα παρακάτω βελτιώνουν την καθημερινή μας ενασχόληση μ' αυτήν, αφιερώστε λίγο χρόνο στο να προσθέσετε τυχόν βελτιώσεις, έτσι ώστε να διαμορφωθεί ένα τελικό κείμενο/πρόταση το οποίο θα γνωστοποιηθεί στη διαχείριση μέσω αιτημάτος υποστήριξης.
Το προτεινόμενο κείμενο του αιτήματος υποστήριξης έχει ως εξής:

Παρακαλώ να γνωστοποιηθούν στην ομάδα σχεδιασμού του FoE και σε κάθε άλλο αρμόδιο άτομο οι παρακάτω προτεινόμενες αλλαγές σχετικά με την «Ταβέρνα των Φίλων», με την ελπίδα αυτές να υιοθετηθούν και να υλοποιηθούν το συντομότερο δυνατό, έτσι ώστε η λειτουργία της Ταβέρνας να γίνει φιλικότερη προς τους παίκτες, απλούστερη στην κατανόησή της, πιο εύχρηστη και λειτουργικότερη.

  1. Τοποθέτηση του εικονιδίου πληρότητας της ταβέρνας σε μέρος όπου να 'ναι άμεσα και μόνιμα ορατό, και οι πληροφορίες που παρέχει να είναι ευανάγνωστες. Πρόσβαση μέσω αυτού στην «Ταβέρνα των Φίλων» της πόλης μας για τη συλλογή των νομισμάτων.
  2. Να σταματήσει ν' αναδύεται σε κάθε επίσκεψη το περιβάλλον της ταβέρνας του φίλου.
  3. Το δικαίωμα επίσκεψης ν' ανανεώνεται μετά από κάθε ημερήσιο απολογισμό, κι όχι με την παρέλευση 24ώρου από την τελευταία χρήση του.
  4. Μετά από επιτυχημένη είσοδο σε ταβέρνα, να "εξαφανίζεται" το εικονοσύμβολο της καρέκλας από την καρτέλα ταυτότητας, (profile), του φίλου, (όπως γίνεται με το εικονοσύμβολο των σπαθιών μετά από χρήση της επίθεσης ή της βοήθειας σε κάποιον γείτονα), με τη διαφορά πως αυτό θα επανεμφανιστεί μετά τον επόμενο ημερήσιο απολογισμό κι όχι μετά την πάροδο 24ώρου.
  5. Δημιουργία Ιστορικού Ταβέρνας, εν είδει πίνακα τριών στηλών*, όπου θα παρέχονται όλες οι, σχετικές με την «Ταβέρνα των Φίλων», απαιτούμενες πληροφορίες, ενώ συνάμα θα υπάρχει η δυνατότητα μέσω αυτής να επισκεφτούμε τις Ταβέρνες των Φίλων μας. Δηλαδή ως εξής:
  • Το πεδίο της 1ης στήλης θα πληροφορεί για το διακριτικό όνομα του φίλου.
  • Το πεδίο της 2ης στήλης θα πληροφορεί για το πότε επισκέφτηκε την «Ταβέρνα των Φίλων» της πόλης μας.
  • Το πεδίο της 3ης στήλης θα πληροφορεί για την τρέχουσα κατάσταση της «Ταβέρνας των Φίλων» τού κάθε φίλου μας και θα δίνει τη δυνατότητα να την επισκεφτούμε. Η πληροφόρηση σ' αυτό το πεδίο μπορεί να δίδεται ως εξής:
    • Να 'ναι πράσινο με την αναγραφή "Επίσκεψη", αν υπάρχουν κενές θέσεις κι έχουμε δικαίωμα εισόδου.
    • Να 'ναι κόκκινο με την αναγραφή "Πλήρης", αν έχουμε δικαίωμα επίσκεψης αλλά η ταβέρνα δεν έχει κενές θέσεις.
    • Να 'ναι ανοιχτό γκρί εμφανίζοντας ρολόι τ' οποίο θα μας ενημερώνει για τον χρόνο που υπολείπεται έως ότου αποκτήσουμε δικαίωμα εισόδου.
    • Να 'ναι γαλανό με την αναγραφή "Παρευρίσκεστε", αν έχουμε δικαίωμα εισόδου στην ταβέρνα, είτε αυτή έχει κενές θέσεις είτε όχι, αλλά ήδη βρισκόμαστε μέσα.
* Αν κριθεί σκόπιμο, μεταξύ της 1η και της 2η στήλης, μπορούν να προστεθούν ακόμη τέσσερις (4) στήλες, όπου θα εμφανίζονται αντίστοιχα πληροφορίες για το Τραπέζι της ταβέρνας του φίλου, (συνολικός αριθμός θέσεων), το Δίσκο του τραπεζιού, (είδος δίσκου συλλογής νομισμάτων), το Τραπεζομάντηλο του τραπεζιού, (είδος τραπεζομάντηλου), το Πάτωμα της ταβέρνας, (είδος πατώματος).

 

DeletedUser29206

Guest
Εσείς που δε βολεύεστε με τον υφιστάμενο τρόπο λειτουργίας της «Ταβέρνας των Φίλων» ή/και θεωρείτε πως τα παρακάτω βελτιώνουν την καθημερινή μας ενασχόληση μ' αυτήν, αφιερώστε λίγο χρόνο στο να προσθέσετε τυχόν βελτιώσεις, έτσι ώστε να διαμορφωθεί ένα τελικό κείμενο/πρόταση το οποίο θα γνωστοποιηθεί στη διαχείριση μέσω αιτημάτος υποστήριξης.
Το προτεινόμενο κείμενο του αιτήματος υποστήριξης έχει ως εξής:

Παρακαλώ να γνωστοποιηθούν στην ομάδα σχεδιασμού του FoE και σε κάθε άλλο αρμόδιο άτομο οι παρακάτω προτεινόμενες αλλαγές σχετικά με την «Ταβέρνα των Φίλων», με την ελπίδα αυτές να υιοθετηθούν και να υλοποιηθούν το συντομότερο δυνατό, έτσι ώστε η λειτουργία της Ταβέρνας να γίνει φιλικότερη προς τους παίκτες, απλούστερη στην κατανόησή της, πιο εύχρηστη και λειτουργικότερη.

  1. Τοποθέτηση του εικονιδίου πληρότητας της ταβέρνας σε μέρος όπου να 'ναι άμεσα και μόνιμα ορατό, και οι πληροφορίες που παρέχει να είναι ευανάγνωστες. Πρόσβαση μέσω αυτού στην «Ταβέρνα των Φίλων» της πόλης μας για τη συλλογή των νομισμάτων.
  2. Να σταματήσει ν' αναδύεται σε κάθε επίσκεψη το περιβάλλον της ταβέρνας του φίλου.
  3. Το δικαίωμα επίσκεψης ν' ανανεώνεται μετά από κάθε ημερήσιο απολογισμό, κι όχι με την παρέλευση 24ώρου από την τελευταία χρήση του.
  4. Μετά από επιτυχημένη είσοδο σε ταβέρνα, να "εξαφανίζεται" το εικονοσύμβολο της καρέκλας από την καρτέλα ταυτότητας, (profile), του φίλου, (όπως γίνεται με το εικονοσύμβολο των σπαθιών μετά από χρήση της επίθεσης ή της βοήθειας σε κάποιον γείτονα), με τη διαφορά πως αυτό θα επανεμφανιστεί μετά τον επόμενο ημερήσιο απολογισμό κι όχι μετά την πάροδο 24ώρου.
  5. Δημιουργία Ιστορικού Ταβέρνας, εν είδει πίνακα τριών στηλών*, όπου θα παρέχονται όλες οι, σχετικές με την «Ταβέρνα των Φίλων», απαιτούμενες πληροφορίες, ενώ συνάμα θα υπάρχει η δυνατότητα μέσω αυτής να επισκεφτούμε τις Ταβέρνες των Φίλων μας. Δηλαδή ως εξής:
  • Το πεδίο της 1ης στήλης θα πληροφορεί για το διακριτικό όνομα του φίλου.
  • Το πεδίο της 2ης στήλης θα πληροφορεί για το πότε επισκέφτηκε την «Ταβέρνα των Φίλων» της πόλης μας.
  • Το πεδίο της 3ης στήλης θα πληροφορεί για την τρέχουσα κατάσταση της «Ταβέρνας των Φίλων» τού κάθε φίλου μας και θα δίνει τη δυνατότητα να την επισκεφτούμε. Η πληροφόρηση σ' αυτό το πεδίο μπορεί να δίδεται ως εξής:
    • Να 'ναι πράσινο με την αναγραφή "Επίσκεψη", αν υπάρχουν κενές θέσεις κι έχουμε δικαίωμα εισόδου.
    • Να 'ναι κόκκινο με την αναγραφή "Πλήρης", αν έχουμε δικαίωμα επίσκεψης αλλά η ταβέρνα δεν έχει κενές θέσεις.
    • Να 'ναι ανοιχτό γκρί εμφανίζοντας ρολόι τ' οποίο θα μας ενημερώνει για τον χρόνο που υπολείπεται έως ότου αποκτήσουμε δικαίωμα εισόδου.
    • Να 'ναι γαλανό με την αναγραφή "Παρευρίσκεστε", αν έχουμε δικαίωμα εισόδου στην ταβέρνα, είτε αυτή έχει κενές θέσεις είτε όχι, αλλά ήδη βρισκόμαστε μέσα.
* Αν κριθεί σκόπιμο, μεταξύ της 1η και της 2η στήλης, μπορούν να προστεθούν ακόμη τέσσερις (4) στήλες, όπου θα εμφανίζονται αντίστοιχα πληροφορίες για το Τραπέζι της ταβέρνας του φίλου, (συνολικός αριθμός θέσεων), το Δίσκο του τραπεζιού, (είδος δίσκου συλλογής νομισμάτων), το Τραπεζομάντηλο του τραπεζιού, (είδος τραπεζομάντηλου), το Πάτωμα της ταβέρνας, (είδος πατώματος).

Πολύ σωστές προτάσεις! Εγώ θα πρόσθετα ακόμη πως η δεύτερη ενίσχυση των 50 διαμαντιών θα πρέπει να είναι μόνιμη και όχι να ξοδεύεις συνεχώς τα διαμάντια σου για ενισχύσεις στην ταβέρνα.
 

DeletedUser30097

Guest
Πολύ σωστές προτάσεις! Εγώ θα πρόσθετα ακόμη πως η δεύτερη ενίσχυση των 50 διαμαντιών θα πρέπει να είναι μόνιμη και όχι να ξοδεύεις συνεχώς τα διαμάντια σου για ενισχύσεις στην ταβέρνα.
Όταν προτείνεις να είναι μόνιμη, το εννοείς όπως γίνεται με τη θέση παραγωγής εκπαιδευμένης μονάδας, πχ, στην κρυψώνα κακοποιών;
 
Κορυφή